Didim Dişhekimi

DİDİM HAKKINDA
Didim altın renkli kumları ile egenin en sevimli tatil beldesidir. Değerli tarihi eserleri, ören yerleri ,antik kalıntılar ve pek çok turistik merkezi ile dünya çapında önemli bir turizm merkezidir. Dilek yarımadası, Menderes deltası ve Bafa gölü ile de komşudur.Yaklaşık 60 km sahil şeridine sahiptir; onlarca da koyu vardır.Ayrıca Türkiyenin 2. büyük marinası da geçen yıl Didim de faaliyet göstermeye başlamıştır.

DİDİMİN İKLİMİ VE COĞRAFYASI
Didim Ege kıyısında bir yarımada görünümündedir.Aydına 103 km İzmire 173 km uzaklıktadır.Didim berrak denizi, altınsarısı incecik kumları ile bütünleşen 13 kmlik eşsiz bir plaja sahiptir.bölgede Akdeniz iklimi hakimdir.

DİDİMDE GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER
*APOLLON TAPINAĞI
*MİLET
*PRİENE
*BAFA GÖLÜ
*ALTINKUM SAHİLİ
*EUROMOS
*HERAKLİA
*IASOS

APOLLON TAPINAĞI (dental turizm)
M.Ö. yaşayan insanlar büyü, fal gibi şeylere çok inanırlardı.Kendilerince her yararlı ve güzel şeyin bir tanrısı olduğu varsayılırdı.Zeus ve Letonun oğlu güneş, ışık, müzik ve kehanet tanrısı Apollon; kökeni Etilere kadar uzanan bir Anadolu tanrısıdır.Apollon adına ilk tapınağı kuran Didimli çoban Brankhostur.M.Ö. pek çok tahribata uğrayan tapınak en son Romalılar zamanında yeniden yapılmıştır.İçinde bulunan heykeller ve eserler tapınağa apayrı bir özellik katmaktadır.Bu tapınak hiçbir zaman tamamlanamamıştır. 1924-1925 yıllarında Almanlar tapınakta çalışma yaptılar ve bugünkü görüntüyü ortaya çıkardılar.Bu kazının toplu sonuçları 1941 yılında ‘Didyma’ adlı bir kitapta yayımlandı.
Didyma sözcüğü ikiz kardeş anlamındadır.Apollon, tanrıça Artemisin ikiz kardeşidir.Artemis adına bugün Efeste dünyanın 7. harikası kabul edilen Artemis tapınağı  vardır.Apollon tapınağı dünyanın en önemli 3. tapınağıdır.

MİLET (dental turizm)
Didime sadece 3 km uzaklıktadır.zamanının en önemli filozoflarının yaşamış olduğu bir kenttir.Tarihi M.Ö. 2000 e kadar dayanmaktadır.Yaklaşık 1500 kişilik bir antik tiyatrosu bulunmaktadır.Persler zamanından kalma pek çok eser buradaki müzede sergilenmektedir.

PRİENE (dental turizm)
Hisaryurdu demektir.12 İyon kentinin toplantı merkezi olan Panionion burada yer almaktadır.Zamanının 2 önemli limanı da bu kentin önemini arttırmıştır.

ALTINKUM (dental turizm)
Altınsarısı kumlarından adını almış olan altınkum kumsalı egenin en güzel sahillerinden biridir.Burası güneşin ve denizin tadını çıkarabileceğiniz gece ise düzenlenen müzikli eğlencelerle sabaha kadar eğlenebileceğiniz bir yerdir.

BAFA GÖLÜ (dental turizm)
Didime 30 km uzaklıktadır.Üzerinde 2 tane ada bulunmaktadır ve çevresi zeytin ağaçlarıyla çevrili doğal bir güzelliktir.Balıkçılık açısından da önemli bir yerdir.

DİDİME ULAŞIM
Hava yolu: Bodrum, Dalaman, İzmir de havalimanı vardır.
Karayolu: Yaz aylarında Türkiyenin her yerinden otobüs şirketleri Didime direkt seferler düzenlemektedir.
Deniz yolu: Yaz turizm sezonu boyunca Didim-Bodrum, Bodrum-Datça arasında feribot seferleri yapılmaktadır.

DENTAL TURİZM
Dişleriniz yapılırken siz tatilinizin keyfini çıkarın.Bize yaptığınız başvurularda dilerseniz tatil, otel, konaklama gibi programlar size göre hazırlanır ; dilerseniz de özgür hareket edebilirsiniz.
Sağlık politikalarını değiştiren çeşitli dünya ülkeleri ekonomik sorunlar nedeniyle diş bakımını sigorta kapsamından çıkarıyor, ya da yardımları oldukça kısıyorlar.Örneğin; İngiltere NHS sağlık sistemi bu yıl itibari ile bu yardımları minimuma indirmr hatta kesme durumuna gelmiştir.Avrupada yaşayanlar ise bu yüzden tedavilerini sağlık hizmeti ücretinin düşük olduğu ülkelere giderek yaptırmaya başladı.Bu ülkeler içinde ilk tercih edilen yer de TÜRKİYE(DİDİM)dir.Avrupada bu ücretler çok yüksektir ancak ülkemizde bu paralara hem tatil yapıp hem de tasarruf etmiş olacaksınız.

Sitemiz üzerinden Türkiyenin heryerinden size en yakın dişhekimine başvurmak için lütfen burayı tıklayın. Havaalanından ve şehiriçi transfer hizmeti ile otel-konaklama rezervasyon hizmetleri için lütfen bizimle irtibata geçin.