Didim Dişhekimi

Tedaviler

Kozmetik
Veneers (Laminate)
Zirkonyum
Kompozit Dolgu
Pırlanta
Gülüş Dizaynı
Implant
Cerrahi

Sinüs Lifting

Gömülü Diş
Gingivektomi & Gingivoplasti
Apse ve Kist Operasyonları
Ağartma (Beyazlatma)
Protez
Tam Protez
Esnek Protezler
Parsiyel Protezler
Köprü
Periodontal Tedaviler
Pedodonti (Çocuk Hekimliği)
Kök-Kanal Tedavisi
Koruyucu Diş Hekimliği
Oral Hijyen
Fissür Örtücü
Diş İpi

Pırlanta

İnsanlık tarihinin başlangıcından beri süslenir insanoğlu.Metalleri işlemeyi öğrenen insan altın kullanmayı da çok çabuk öğrenmiştir.Süs eşyaları yapımının yanı sıra altından dolgu ya da kaplama-köprü de yapmıştır.Ön dişlerde süs amaçlı altın kullanımı ise çok uzun zamanlardır,zenginlik ve güç göstergesi olarak kabul edilmiştir. Günümüzde sosyal koşulların değişmesi nedeniyle dişlerde süs amaçlı altın kullanımı yerini giderek pırlantaya bırakmaya başlamıştır.

Jewellery

Dişlerde kullanılan pırlantalar genellikle yapay pırlantalardır. Şeffaf,yeşil,mavi,kırmızı..vb renklerde olan ve gerçek pırlantalara göre çok ucuz olan bu tip pırlantalar,dişlere zedeleyici her hangi bir işlem yapmadan dişler üzerine tutturulmaktadır.Dişe çok sağlam yapıştırılan pırlantalaryemek yerken ya da dişlerimizi fırçalarken yerlerinden kolayca çıkmazlar.İstenildiği zaman dişhekimleri tarafından dişlerden uzaklaştırılabilirler.Yerlerinde de bir iz bırakmazlar.

Dişlerde gerçek pırlanta kullanmak pahalı olduğundan ve az da olsa dişlerde bir çalışma yapmak gerektiğinden pek tercih edilmezler.

Jewellery
Jewellery
   
Jewellery
Jewellery
Jewellery